Blog

Göz Yapısına Göre Makyaj Önerileri

Bildiğiniz üzere hepimizin göz yapısı birbirinden farklı ve başka birinde gördüğün makyajı daha sonra kendi cildinde uyguladığında aynı görünmediğini fark ediyorsun ve üzülüyorsun. Bunun yerine önce göz tipini belirleyip gözlerine en uygun makyajı yapman istediğin etkileyici bakışları elde etmene yardımcı olacaktır. İlk olarak çekik gözlerden başlayalım. Çekik gözlüler genel olarak gözlerinin küçük olmasından şikayet ederler ve gözlerinin büyük görünmesi için uğraşırlar. Eğer kirpikler uzun ve dolgun görünürse bu gözlerinde büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Dolayısıyla doğru bir rimel tercihi yapıldığında gözler olduğundan daha büyük görünmektedir. Ayrıca kirpik diplerine süreceğin beyaz ya da nude tonlardaki bir göz kalemi de büyük bir görünüm elde etmeni sağlayacaktır.

Eğer belirgin ve öne çıkık bir göz yapısına sahipsen gözlerinin daha içeride görünmesi için açık değil koyu tonlardaki göz kalemleri sana yardımcı olacaktır. Yine koyu tonlarda bir göz farıyla göz makyajını yaptığında gözlerin öne çıkık görünmeyecektir.

Düşük bir göz yapın varsa eyeliner sürerken çok dikkatli olmalısın çünkü eğer göz kapağının bitiminden aşağı doğru bir çizgi çekersen bu hamle göz kapaklarının daha düşük görünmesine neden olur. Eyeliner sürerken göz kapaklarının dış uçlarından kaşlarının bitimine doğru yukarı yönlü bir çizgi çekersen gözlerine çekik bir görüntü vermiş olursun. Göz kapaklarını daha belirgin bir hale getirebilmek ve çekik gözlü bir görüntü elde etmek için doğru tercih yapmalısınız. Doğru kullanım ile olumlu sonuç elde edeceğinize eminiz. Son olarak eğer badem göz yapısına sahipseniz herkesin sahip olmak istediği ideal göz yapısına sahipsiniz. Çünkü orantılı ve simetrik bir göz yapın var bunun için de makyaj yaparken seçeceğin yöntemleri istediğin kadar şekillendirebilirsin. Kendinize ve gözlerinize iyi bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir